Забавна електроника

Нови технологии, компютърен хардуер и всякакъв вид електроника. Мобилни телефони и телефония.
Потребителски аватар
sheki
лимонтузу
Име: Велин
Контакти:

Забавна електроника

Непрочетено мнениеот sheki » нед апр 16, 2006 15:58

ден 1 :
В магазина за електроника съм, взимам звънец на 220 в. с кабел дълъг 20 м, плащам 5 лв., отивам в къщи монтирам звънеца, звъни т.е работи 2 дни, след това не работи, отварям измишльотината чинеща 5 лв., скивам вътре че единия резистор на входа на 220-те волта е почернел, меря, резултат безкрайно голямо съпротивление, меря съседа му, резултат 2.2 ком. Тутакси турям резистор със съпротивление 2.2 ком, резултат никакво звънене. Въпросът ми е какво стана с измишльотината чинеща 5 лева та да не мое да откине да звъни. В дясно установявам транзистор, ама не го мерих, дали па той не сдаде багажо.

ден2 :
Отварям капака, скивам за 3 минути подробно аналитично керизене оти двете спойки доле към говорителчето са откинати, дигам нагоре платката с една отвертка, измишльотината почва да пиука, заключение, смешката чинеща 5 лева проработи, ура ама за малко, турам(монтирам) кутията, без да искам я натискам, натиск бутон, нема звънене, теглене на една яка псувня, отваряне кутията, сваляне на платката, взимане на поялник и запояване на връзките, подаване на 220 в., резисторо дека го смених леко грее, ама нема звънене, помисляне за миг, взимане на простотията звънец измислена от некой си за пари, засилване, и фърляне у искаро, дайте съвет, дали да го сторя или да правя измишльотината, дали па транзисторо BC557 не сдаде багажо от чанкане и спояване, маре мерих го, здрав е тръбя аз, абе маани немам думи, за един час действията които беа извършени от мене са 645 без файда

ден3 :
Докачване пак на поялник, дирене половин час на тел, не ква и да е, докопване на игла, па не ква да е а дебела 1 мм, па ровене за тинол, па намерих калай, па оди дири хапче аспирин да маанем киселините, запалка найдох от воле, нервите ме полазиа, па като се заванах да праим цигански работи, па мерих, па резах тел, па изолирах, па запойвах, тоя път не псувах, резисторо си намери местото, па го запоих, транзисторо беше як кат бик, па накраю включ, па нещо като рече пфуф, преди да доловим с носо изгорело, ръцете ми се упушиа като на миньор, па като фанах простотията проклета, па като фанах на дедо чуко, па като измаах, па като рече нещо пляк, па барут ли беше некой турал у тая цигания, па оттам като го зех, па като го засилих с 30 м за секунда, та пуф у искаро, кортолисах се, язък че съм майстор. Та накраю некой попадал ли е на такава измишльотина неграмотна направена за да струва 5 лева.
Просто и лесно !
zlatograd.com

ironia
Редовен
Редовен
Контакти:

Непрочетено мнениеот ironia » пон апр 17, 2006 09:12

......хахаххахахахаха......Шеки,да не си ти т'ва бе?...хахахха...шегувам се,просто е смешно.. :lol: :lol:
Ако душата можеше да се материализира, си представете хилти, с което разбивам илюзии.

Потребителски аватар
sheki
лимонтузу
Контакти:

Непрочетено мнениеот sheki » ср апр 19, 2006 23:05

ако ти се губят някои термини :) питай .. а между другото какъв ти е "занаята" :)
Просто и лесно !

zlatograd.com

ironia
Редовен
Редовен
Контакти:

Непрочетено мнениеот ironia » чет апр 20, 2006 07:35

Моя "занаят"?Мии...гейша съм..забавлявам само,иначе в свободното време гледам на боб,щото лещата е много дребна и клиентите нямат нерви да ме чакат..А както знаеш,гейшите са умни,та няма нужда да питам,терминте са ми ясни,за т"ва се смях.... :lol: :lol:
Ако душата можеше да се материализира, си представете хилти, с което разбивам илюзии.

Потребителски аватар
sheki
лимонтузу
Контакти:

Непрочетено мнениеот sheki » чет апр 20, 2006 10:34

ахауу .. гей-ша :) хаха голям майтап .. да бе ко ме видиш някаде ма позабавлявай :) само виж предварително си кажи тарифата да няма изненади :)

почнахме да разводняваме :) хахах какъв е извода купи си звънец за 5 лева и си викни гейша :lol:
Просто и лесно !

zlatograd.com

ironia
Редовен
Редовен
Контакти:

Непрочетено мнениеот ironia » чет апр 20, 2006 10:47

Не знаеш ли,че гейшите не взимат пари лично за тях..?Като те гледам няма да си ми труден,лесно ще те забавлявам,щото май малко ти трябва :lol: Звънци оправям всякакви,споко... :lol:

Потребителски аватар
sheki
лимонтузу
Контакти:

Непрочетено мнениеот sheki » чет апр 20, 2006 22:28

щото май малко ти трябва

май или юни последно :) ..

Звънци оправям всякакви,споко...

брех майсторка . аз звънците обиконовенно ги ПОправям :) а за оправянето .. си има други работи :lol: :lol:
Просто и лесно !

zlatograd.com

ironia
Редовен
Редовен
Контакти:

Непрочетено мнениеот ironia » пет апр 21, 2006 23:20

...Поправям,разправям,всичко правя аз...ехеее,ко знайш колко работи мога да оправя....ма фантазия трябвааа,фантазияя...не само терминология...

Потребителски аватар
sheki
лимонтузу
Контакти:

Непрочетено мнениеот sheki » съб апр 22, 2006 20:36

аха начи това ти липсва :lol:
Просто и лесно !

zlatograd.com

ironia
Редовен
Редовен
Контакти:

Непрочетено мнениеот ironia » чет апр 27, 2006 17:29

...кое да ми липсва според теб Шеки?За липсата на фантазия визирах теб,за терминологията и всичко свързано с нея,пак теб...иначе на мен доста неща ми липсват,ма нищо свързано с темата.. :lol:

Потребителски аватар
love_delight
Приятел
Приятел
Име: Elle

Непрочетено мнениеот love_delight » чет апр 27, 2006 22:30

ironia написа:За липсата на фантазия визирах теб,за терминологията и всичко свързано с нея,пак теб

Айде, разберете се с ЛС на кой какво му липсва и трябва. :P
An angel... Not a saint.
Any man can love 1,000 different women, but it takes a REAL man to love ONE woman, 1,000 different ways...

Потребителски аватар
sheki
лимонтузу
Контакти:

Непрочетено мнениеот sheki » чет апр 27, 2006 23:38

love_delight написа:
ironia написа:За липсата на фантазия визирах теб,за терминологията и всичко свързано с нея,пак теб

Айде, разберете се с ЛС на кой какво му липсва и трябва. :P

сладурка {} :) то ся и това остана..

а иначе ирония ко да ти кажа .. ако така ПРАВИЛНО определяш хората както и мен определи... просто не знам как опознаваш хората като си в напълно погрешна посока ше си останеш не разбрана и самичка :) ...

малии колко глупости написах, пък исках само да кажа че не ми липсва фантазия всеки остава неразбран от някой :roll:
Просто и лесно !

zlatograd.com

ironia
Редовен
Редовен
Контакти:

Непрочетено мнениеот ironia » чет апр 27, 2006 23:47

....уфффф...ма що винаги дълбаете бее?Защо приемате нещата толкова ...вътре..ба си...ще трябва да си сменя ника.."закачка" ще се пиша.love_delight?...де го чукаш,де се пука...за ко ми е ЛС на Шеки?След като думите се приемат така глобално и то в една такава тема...ми какво ли ще е ,ако се отвори няква друга,знам ли каква!...Шеки?С твоите камъни, по твоята глава...нищо лично,нали..?!

Потребителски аватар
sheki
лимонтузу
Контакти:

Непрочетено мнениеот sheki » чет апр 27, 2006 23:57

ironia написа:....уфффф...ма що винаги дълбаете бее?Защо приемате нещата толкова ...вътре..ба си...ще трябва да си сменя ника.."закачка" ще се пиша.love_delight?...де го чукаш,де се пука...за ко ми е ЛС на Шеки?След като думите се приемат така глобално и то в една такава тема...ми какво ли ще е ,ако се отвори няква друга,знам ли каква!...Шеки?С твоите камъни, по твоята глава...нищо лично,нали..?!

нищо лично :) разбира се , колко на вътре го приемам само аз си знам
Просто и лесно !

zlatograd.com

ironia
Редовен
Редовен
Контакти:

Непрочетено мнениеот ironia » пет апр 28, 2006 07:34

.....правилно!..кат та "гледам" мноогооо навътре си го приел... :lol: :wink:

Потребителски аватар
sheki
лимонтузу
Контакти:

Непрочетено мнениеот sheki » пет апр 28, 2006 20:55

хехе и в добрия тон на разговора един виц :

Колко борци са нужни за да сменят една крушка ?
Ами за да сменят една крушка са нужни 7 борци .
Един стъпил върху маса да я държи, 4 да въртят масата, за да я завият и двама да стоят на вратата и да пазят, за да не дойде тока !
Просто и лесно !

zlatograd.com

АКТИВИСТ
Минаващ
Минаващ

Re: Забавна електроника

Непрочетено мнениеот АКТИВИСТ » пон май 24, 2010 11:51

sheki написа:ден 1 :
В магазина за електроника съм, взимам звънец на 220 в. с кабел дълъг 20 м, плащам 5 лв., отивам в къщи монтирам звънеца, звъни т.е работи 2 дни, след това не работи, отварям измишльотината чинеща 5 лв., скивам вътре че единия резистор на входа на 220-те волта е почернел, меря, резултат безкрайно голямо съпротивление, меря съседа му, резултат 2.2 ком. Тутакси турям резистор със съпротивление 2.2 ком, резултат никакво звънене. Въпросът ми е какво стана с измишльотината чинеща 5 лева та да не мое да откине да звъни. В дясно установявам транзистор, ама не го мерих, дали па той не сдаде багажо.

ден2 :
Отварям капака, скивам за 3 минути подробно аналитично керизене оти двете спойки доле към говорителчето са откинати, дигам нагоре платката с една отвертка, измишльотината почва да пиука, заключение, смешката чинеща 5 лева проработи, ура ама за малко, турам(монтирам) кутията, без да искам я натискам, натиск бутон, нема звънене, теглене на една яка псувня, отваряне кутията, сваляне на платката, взимане на поялник и запояване на връзките, подаване на 220 в., резисторо дека го смених леко грее, ама нема звънене, помисляне за миг, взимане на простотията звънец измислена от некой си за пари, засилване, и фърляне у искаро, дайте съвет, дали да го сторя или да правя измишльотината, дали па транзисторо BC557 не сдаде багажо от чанкане и спояване, маре мерих го, здрав е тръбя аз, абе маани немам думи, за един час действията които беа извършени от мене са 645 без файда

ден3 :
Докачване пак на поялник, дирене половин час на тел, не ква и да е, докопване на игла, па не ква да е а дебела 1 мм, па ровене за тинол, па намерих калай, па оди дири хапче аспирин да маанем киселините, запалка найдох от воле, нервите ме полазиа, па като се заванах да праим цигански работи, па мерих, па резах тел, па изолирах, па запойвах, тоя път не псувах, резисторо си намери местото, па го запоих, транзисторо беше як кат бик, па накраю включ, па нещо като рече пфуф, преди да доловим с носо изгорело, ръцете ми се упушиа като на миньор, па като фанах простотията проклета, па като фанах на дедо чуко, па като измаах, па като рече нещо пляк, па барут ли беше некой турал у тая цигания, па оттам като го зех, па като го засилих с 30 м за секунда, та пуф у искаро, кортолисах се, язък че съм майстор. Та накраю некой попадал ли е на такава измишльотина неграмотна направена за да струва 5 лева.

забраил си да пишеш, кога си одил на тоалетна........... :smt017 :smt017 :smt017 :smt017 :smt017

АКТИВИСТ
Минаващ
Минаващ

Re: Забавна електроника

Непрочетено мнениеот АКТИВИСТ » пон май 24, 2010 11:58

Колко форумци са необходими, за да бъде сменена една електрическа крушка?
Отговор: 1193

1 - сменя крушката и пише във форума, че е сменил крушката.
12 - споделят сходни жизнени опитности и истории за подмяна на крушки по най-различни начини.
7 - предупреждават, че подмяната на ел.крушки е опасна работа.
27 - посочват граматическите и правописни грешки в предишните постове.
53 - започват да се дръгнат с грамотните.
156 - пишат на модератора на форума оплаквания по повод недопустимото обсъждане на замяна на ел.крушки в този форум.
41 - поправят грешките в постовете на тези, които се карат с онези, които първи са посочили граматическите грешки.
109 - настояват да се премести обсъждането на темата за смяната на крушката на друг форум
203 - настояват обсъждането на грешките да бъде прехвърлено във forums.spelling и forums. punctuation.
111 - пишат, че всички използват ел.крушки, затова обсъждането на подмяната им е напълно допустима във форума.
306 - спорят кои ел.крушки са по-добри, къде да се купуват и кой начин на подмяна е най-ефективен.
27 - дават линкове на сайтове, където могат да се видят образци на най-различни ел.крушки.
14 - съобщават, че линковете са сдухани и изпращат работещи линкове.
3 - пишат, че са намерили на тези сайтове материали, които касаят форума, което прави обсъждането на дадената тема във форума допустима.
33 - сортират всички предишни постове в един и накрая добавят своето мнение.
12 - заявяват, че завинаги напускат форума, т.к. не могат повече да понасят разгорялата се дискусия.
4 - предлагат да се въведе FAQ по ел.крушките и тяхната подмяна.
25 - предлагат да се отвори нов форум....
48 - заявяват, че форумът ..... е точно за това
3-ма пишат че темата е тъпа
2-ма казват "..че като е тъпа не пишете тук"
7 -предлагат да я затворят
2-ма модератори и
1 -админ се намесват като предупреждават каращите се с уорн-ове
...1205 съфорумци се успокояват и темата се забравя

Върни се в “Техника и Електроника”