Един дерт по-малко...!

Новини, съобщения и всичко около град Златоград и неговите трудови хора.
Потребителски аватар
sheki
лимонтузу
Име: Велин
Контакти:

Непрочетено мнениеот sheki » чет юни 28, 2007 22:19

pateto написа:Браво Skakaleca много си прав .dimi ти си не само безочлива,но и нахална.Може би забрави или не искаш да си спомняш,че благодарение на кмета Чаушев баща ти си има АЕК,забрави ли ,че басейнчето ви работи все още незаконно пак благодарение на кмета .Забрави ли,че беше направен колектор за милиони,който мина точно там където
на вас ви трябваше.Тази подпорна стена пред "Александрови къщи" може би падна от небето.dimi поне вашето семейство трябва да каже едно голямо "БЛАГОДАРЯ" на кмета .

Патето не обиждай останалите участници във форума ! Безочливоста приляга само на твоето мнение(едва ли познаваш лично човека). И като си заговорил какво за кой е направено я кажи ти какво си имаш , каква е твоята врътка покрай кмета ? Защо не коментирате и не се изказвате за "черните му дела" ,трябва да се прави равносметка , за съжаление не всички сме с розови очила .. трябва да получите поощрения със Скакалеца за тази безусловна подръжка .

И понякога когато ходиш с гостите на града на връх Костадин, не гледай пържолите в чинията, а помисли по кой път си отишла до там, може и навеса и барбекюто на които си ги изпекла да ти харесат

Относно навесите и барбекютата .. тепърва и там ще се развиват нещата , да видим проектантите и строителите какво ще решат .. и отделно кой ще се уреди :)
Просто и лесно !
zlatograd.com

Skakaleca
Минаващ
Минаващ
Контакти:

Пояснение

Непрочетено мнениеот Skakaleca » пет юни 29, 2007 14:28

Абе, хора, какво Ви става, че подскочихте така?!

DiMi, аз не поставям под съмнение това което баща ти е направил за нашия град/не за себе си/, дай боже повече като Митушев, Тумангелов - лека му пръст и много други почтени хора/част от тях ти изброи/, които милеят за родния ни град :smt038 .

Само ми се щеше и на кмета да му признаете заслугите за многото хубави неща които той прави, нищо повече, защото някои от пишещите във форума си мислят, че парите за всички хубави неща които се правят в общината идват от някъде ей така, а те са свързани с много, много труд на много хора, тичане, контакти, лоби и т.н. и, ако кмета не е мислещ, работещ, можещ и инициативен човек, ние няма да имаме нищичко направено за града, не за един, а и за пет мандата/това последното е за сведение на iv4eto, sheki и други подобни/.
А за теб efim, едно голямо НИЩО, като за м/ж/алък човек.
Живей добре, а не както другите те учат

Потребителски аватар
ataka
Новак
Новак
Контакти:

Re: Пояснение

Непрочетено мнениеот ataka » пет юни 29, 2007 15:15

Skakaleca написа:Абе, хора, какво Ви става, че подскочихте така?!

DiMi, аз не поставям под съмнение това което баща ти е направил за нашия град/не за себе си/, дай боже повече като Митушев, Тумангелов - лека му пръст и много други почтени хора/част от тях ти изброи/, които милеят за родния ни град :smt038 .

Само ми се щеше и на кмета да му признаете заслугите за многото хубави неща които той прави, нищо повече, защото някои от пишещите във форума си мислят, че парите за всички хубави неща които се правят в общината идват от някъде ей така, а те са свързани с много, много труд на много хора, тичане, контакти, лоби и т.н. и, ако кмета не е мислещ, работещ, можещ и инициативен човек, ние няма да имаме нищичко направено за града, не за един, а и за пет мандата/това последното е за сведение на iv4eto, sheki и други подобни/.
А за теб efim, едно голямо НИЩО, като за м/ж/алък човек.

:smt038 Браво направи ги за смях тия умници. А еФИМЧО е най голямата пияница та да не се обажда че ще му подаря LACALUT aktiv или Colgate

iv4eto
Новак
Новак
Контакти:

Непрочетено мнениеот iv4eto » пет юни 29, 2007 15:50

skakaleca, мерси за информацията.Кмета за това е кмет и има екип, да тичат и да работят.Това му е работата.Иначе защо е там? ataka, ти за какво се бориш?Така и не ми стана ясно? :smt102

Потребителски аватар
ataka
Новак
Новак
Контакти:

Непрочетено мнениеот ataka » пет юни 29, 2007 15:59

:smt017

Потребителски аватар
dimi
Приятел
Приятел
Име: Диляна Митушева
Контакти:

Skakaleca в ataka...

Непрочетено мнениеот dimi » пет юни 29, 2007 16:25

Skakaleca написа:Само ми се щеше и на кмета да му признаете заслугите...

Не съм отричала стореното от кмета, трябва да го напиша за пореден път, защото явно не ме разбираш! Всеки разбира всичко, така както му е удобно! Едно е да се пише и философства, без да си се представил, друго е да вършиш нещо (Skakaleca, май ти беше „възвил” СЪБОТНИК и сам ти не се появи на организираната от теб акция, а не тук да призоваваш мен да си чистя масата на Костадин, това на мен ми говори за непостоянство и нехайно отношение, та поне да беше измислил причина и извинение за отсъствието си, но по-лесно е да даваме оценка на другите, нали?!?)

ataka написа: Браво направи ги за смях тия умници. А еФИМЧО е най голямата пияница та да не се обажда че ще му подаря LACALUT aktiv или Colgate

Никой от нас не е идеален и всеки си има кусури, но да се обиждаме така във форума е най-малкото невъзпитано, още повече е против правилата. Надявам се след като Skakaleca е направил мен, Iv4eto и Sheki за смях да сме направили по-ведър денят ви (хубаво е да носиш усмивки на хората)! :-) :-) :-)
Който се бои от нападки срещу собствените си убеждения, сам се страхува от тях... Оскар Уайлд

efim
журналист
Контакти:

Непрочетено мнениеот efim » пет юни 29, 2007 16:53

Някои гласовити кметски деятели още не разбрали що е това форум. За тях всичко се изчерпва с груба агитпропаганда и виждат себе си осъществени, само когато нагрубяват някого. Е, тук това могат да правят на воля. Само че да крещиш просташки още не значи, че също толкова си умен. Усещам как дори кмета Чаушев се изчервява още повече от недодяланите си храненици и агитпропчици.

Потребителски аватар
ataka
Новак
Новак
Контакти:

Непрочетено мнениеот ataka » пет юни 29, 2007 17:52

Г-н Ушев, бихте ли ми казали кой е най-успешния кмет в Златоград през Демокрацията??? Много държа да прочета компетентното ви мнение :yawinkle:

efim
журналист
Контакти:

Непрочетено мнениеот efim » пет юни 29, 2007 18:36

Г-н ataka, във форума съм само Ефим, и дори не съм си помислял да търся изгодното положение на анонимник, откъдето да сипя огън и жупел. Впрочем, така съм и във вестника, пред очите на цялото общество.
На въпроса ти за компетентното ми мнение, е хубаво да се поровиш в течението на вестника през изминалите години. Ще ти бъде интересно да проследиш работата и оценките за всичките ни кметове през годините - не само от моя страна, но и от страна на всичките ни читатели. Защото ЗВ вече 18 години е отворена, свободна, демократична трибуна, подтиквала и възпитавала към диалог по проблемите на града и общината ни. Не анонимно, както се опита едно друго печално издание от преди 4-5 месеца.
Но понеже се съмнявам, че ще се поровиш – все пак, иска се доста труд да се чете, мога да ти кажа едно: никога не съм бил съдник на тоя или оня кмет, никога не е премълчавано или скривано стореното добро и полезно за Златоград, независимо по времето на кой пореден кмет това е ставало. Но и никога не е примълчаван или замазван един или друг проблем, само защото така е било изгодно на местната управа като цяло или кмета.
И смятам, че така трябва да гледаме на тях – като към хора, на които е дадено доверие за един определен отрязък от време, и трябва да сме взискателни и критични към работата им, а не да ги превръщаме в божи кравички за осанна или черни дяволи за разпни го.
Та всичко това може да се проследи в ЗВ през годините и ще ти бъде много интересно, включително и за последните два мандата на г-н Чаушев – добро за доброто, което е направил, но тежко му, когато вече е нагазил лука, обградил се е с определени мутри и смятат по кръчмите: ти на мене, аз на тебе, това на мене, това пък вземи ти.
Както, впрочем, е било за всеки друг предходен кмет. А и, вярвай ми, така ще бъде и за следващия! Така и за тях е по-полезно, иначе се поглеждат в големи огледала и се самозабравят. Благодаря, че ме изслуша.

red
Новак
Новак
Контакти:

Непрочетено мнениеот red » пет юни 29, 2007 20:50

Писанията на Патето и Скакалеца ме изумиха. Абе вие двамата що за хора сте? Ако не сте лакеите на Величко Сидеров ще е самия Величко Сидеров! Ами и как да е друго яче! Разбира се, че ще го защитаваш Величко, разбира се ами то тогава ти какъв НЕМКЬОРИН щеше да си а...
Ше ти кажа Величко, че не само в Златоград има улично осветление, не само в Златоград се ходи по тротоари, не само тук се строят подпорни стени и т.н.,но такива като нашите наистина ги няма никъде, така че не се смятаме за големи късметлии, но такъв безочлив и безкруполен кмет със сигурност не сме имали и затова ти е много лесно да го маниполираш-за никой не е тайна. През последните години на какво ли не станахме свидетели!
Не съм си и помислял, че за да строиш и да вземеш обекти от Кмета е достатъчно само да си общински съветник например, и че не е нужно нито от търгове нито от обществени поръчки. А пък като е имало търгове то е било прах в очите на хората, защото членове от тръжните комисии в общ.администрация изготвят поръчково офертите на спечелилите фирми. А ти Величко ги би всички възможни рекорди,ама ще спра до тук, защото няма да ми стигне времето да ги изброя. Спаска е права да се сърди за приятелската си фирма/за която не се сетих коя е/ че не е получила от тези 265 хил.лв, защото като се раздават така, защо не и на нейната. А на една от сесиите си спомням как тя каза с цифри и факти колко милиона си усвоил от Общината. И ти как парадираше с това да предсказваш във вестника си събитията на предстоящите сесии /свалянето на Спаскаи избирането на новия председател/т.е. че са по твой сценарий и замисъл. Относно пътя за връх Костадин, като разберат гърците каква голяма джамия се строи в Малка река може и да им мине желанието за пътя. И до колкото знам от сигурен източник непосредствено преди миналите избори кмета еднолично със заповед им върна земята за да спечели мюсюлманите на своя страна.
Така, че пате ли си или патка, скакалец ли си или скакализец на кмета ще Ви кажа да не сте толкова пристрастни и да не налагате вашите виждания и да не обиждате най-симпатичните ни форумци, защото гледните ни точки са различни и ние сме от другата камбанария. И накрая що наистина не си заврете главите в пясъка или другаде някъде и да се засрамите,ако ви е познато това чувство.

Потребителски аватар
sheki
лимонтузу
Име: Велин
Контакти:

Re: Пояснение

Непрочетено мнениеот sheki » пет юни 29, 2007 21:16

ataka написа: :smt038 Браво направи ги за смях тия умници. А еФИМЧО е най голямата пияница та да не се обажда че ще му подаря LACALUT aktiv или Colgate

Последно предупреждение , дръжте се малко по-достойно , анонимноста не ви гарантира право да пишете каквото си искате !!! Излезте на яве и използвайте раздела за двубои ако ви стиска .
Просто и лесно !

zlatograd.com

dike
Новак
Новак
Контакти:

Непрочетено мнениеот dike » съб юни 30, 2007 08:32

Оу,Оу! Смятам да заместя достойно ironia, която на това място щеше да каже, че се забавлявате добре и без нея.
Не знам дали не е от жегите, но толкоз активност не е бивало! Но за съжаление трябва да констатирам, че преекспонирате понякога.
Първо искам да се обърна към DIMI – извинявай, че в тази тема ще го напиша, но наистина трябваше много преди това да ти благодарим за градивната критика относно сайта на администрацията. Вече са предприети действия за да може да се оправят нещата не само с този сайт, но и с другите сайтове на общината, които „висят” безтегловно в интернет пространството. Що се отнася до възможността да се предлагат online услуги – тука всъщност ще е големият ни зор, не стават така лесно нещата, както всички сме си ги представяли.
И да се върна на темата – ето и тук може толерантно да ни критикувате, ние разбираме от работата си и когато критиките са основателни - си взимаме поука. В случая обаче е нормална реакцията на „защитниците”, които явно добре са запознати с това, какво се иска от общината, аз ги подкрепям в изказванията им в тази част, че се хвърлят много усилия, но за съжаление те не се забелязват. Донякъде вината е и в нас, вероятно затова, че нямаме време да представим всичко. Ето, сега е излезнала „новина” в този сайт, че има възможност за кандидатстване за подобряване на инфраструктурата до туристически обекти. Е за нас това не е новина. За всичките изброени в статията обекти са предадени проектни фишове. Ние бяхме общината предала най-много предложения. И сега нещо, с което да зарадвам Ефим Ушев - приоритетно от всички фишове на общината е избран от МРРБ и Партньорите им в проекта - „Развитие на туристическата инфраструктура и подобряване на жизнената среда в Златоград чрез изграждане на градски парк - УПИ ІІ - озеленяване, кв. 46 по ПУП на гр. Златоград”- преведено – казармения терен. Което веднага ми напомня да ви кажа на всички, че понякога се говори предварително от сорта „тези това ще направят, дай да ги пооплюем”. Само хора, които нищо не правят не грешат, но ние сме поставени в положение да получаваме критика и за неща, които не са станали още. Та за това, DIMI, благодаря за умерения тон и за разбирането (надявам се), че играем в един отбор. Що се отнася до Ефим Ушев- той е написал: „Така и за тях е по-полезно, иначе се поглеждат в големи огледала и се самозабравят.” Много хора, които знаят кой е DIKE, ще се учудят на това, което ще кажа, но ДА, точно за това няма реакция за много от писаните неща във вестника и форума. Ефиме, ти знаеш отлично, че не всичко написано е вярно, защото не си потърсил другата страна, аз поне мога да посоча много такива примери. И няма реакция от тази страна, защото понякога и в отрицанието може да намериш ползата за себе си, най- малкото за да не забравиш реалността. Но и само отрицание ... Аз приемам различното мнение, но ти приемаш ли го...
Не е ли време вместо да се ядем по форумите да намерим начин да поработим заедно.
А, забравих – нещичко да кажа и на red – твърденията ти са много остри и ако излезеш с името си няма да е лошо поне един Общината да го осъди за клевета. Но тъй като наистина в публичното пространство се носят всякакви свободни съчинения за 265-те хиляди, е добра идея да помолим кмета да разреши публикуването на всички факти около този търг. Ще се разберат интересни неща, като например как една общинска съветничка - председател на строителната комисия, която би трябвало да е запозната с нормативната уредба относно проектирането и строителството, подаде „сигнал” за несъществуващи далавери, пусна „партенка” за офертата на конкурентната фирма, очерни сума ти народ и зачезна в странство... Ако кмета разреши публикуване на цялата информация, аз поемам ангажимента да ви направя съпоставките - какви са законовите изисквания, спазени между другото при провеждане на търга (все пак има съдебно решение) и свободните съчинения на общинската съветничка и нейните приятели, най- малкото за да ви покажа как се създава отрицателно мнение за много хора, оклеветяват се, без да могат те да се защитят. Не случайно казвам, че за нас е нужно разрешение за даване на определен род информация.

Skakaleca
Минаващ
Минаващ
Контакти:

Непрочетено мнениеот Skakaleca » съб юни 30, 2007 08:45

Спирам да пиша във Вашия форум, защото явно не се изразявам достатъчно ясно и разбираемо, съжалявам.
Извинявам се на всички форумци, които съм обидил по някакъв начин.
Пожелавам на всички Ви успех.
А за теб ефим нищо като за м/ж/алък човек.

П.П. Със сигурност ще продължа да чета форума. Сбогом. :smt006
Живей добре, а не както другите те учат

dike
Новак
Новак
Контакти:

Непрочетено мнениеот dike » съб юни 30, 2007 10:23

Разочароваш ме Skakalec! Не бива да го правиш, защото ако останат само тези, които обрисуват всичко в черни краски и са носители на отрицанието, няма да може да се постигне нищо. Това, което си написал като мнения е много точно и не си мисли, че не си разбран.
Отново ще цитирам героя на Хайтов от „Мъжки времена”:
„Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш”! Е, трябва ли да допускаме трибуната да се обсебва само от искащите. Но пък е полезно да чуваме и другите мнения, затова продължавай да пишеш и да провокираш дебатите, защото няма да има движение напред!

efim
журналист
Контакти:

Непрочетено мнениеот efim » съб юни 30, 2007 11:21

От какво ли се ядосаха някои, че напускат форума. Останали неразбрани. Един кметски храненик по-малко... Ами сега, какво ще правим без псувните им? Усещам как форумци са извадили кърпички и реват ли, реват.
Другия пък, макар и анонимен, ще иска разрешение от кмета да публикува някаква информация. Само си представям как влиза в кабинета на кмета, целува ръка и казва: „Може ли, г-н кмете, да разкажа в еди-кой си сайт за онази далаверка за онези пари?” Кмета се замисля мъдро и казва: „Глей си работата, парите са поделени вече, не ни трябва повече шум!”
Е, как няма да пеят химни за Кмета! Кой знае какъв ще дойде наесен, пък току-виж вземе да прави всичко прозрачно и открито и далаверките малко по малко вземат да секват... Много се съмнявам дали всичко това ни трябва и по-нататък.

Потребителски аватар
bobby
Бедно студентче
Бедно студентче
Име: Борислав Младенов
Контакти:

Непрочетено мнениеот bobby » съб юни 30, 2007 13:17

Скакалец и ти май страдаш от РАЗМНОЖЕНИЕ на личността като един друг участник преди време.

Нямаме нужда и от твоя цирк.
Remove, remove ......

Потребителски аватар
dimi
Приятел
Приятел
Име: Диляна Митушева
Контакти:

Непрочетено мнениеот dimi » съб юни 30, 2007 13:48

dike написа:Първо искам да се обърна към DIMI – извинявай, че в тази тема ще го напиша, но наистина трябваше много преди това да ти благодарим за градивната критика относно сайта на администрацията. Вече са предприети действия за да може да се оправят нещата не само с този сайт, но и с другите сайтове на общината, които „висят” безтегловно в интернет пространството. Що се отнася до възможността да се предлагат online услуги – тука всъщност ще е големият ни зор, не стават така лесно нещата, както всички сме си ги представяли.

Радвам се че това, което пишем и споделяме като проблеми, не остава просто така в архива на форума, ние ще продължаваме да следим развитието на сайтовете, надявам се това да не са само обещания. Дори да не работят още online услугите, поне информацията да е актуална…
Който се бои от нападки срещу собствените си убеждения, сам се страхува от тях... Оскар Уайлд

dike
Новак
Новак
Контакти:

Непрочетено мнениеот dike » съб юни 30, 2007 13:58

[quote="efim"]От какво ли се ядосаха някои, че напускат форума. Останали неразбрани. Един кметски храненик по-малко... Ами сега, какво ще правим без псувните им? Усещам как форумци са извадили кърпички и реват ли, реват.
Другия пък, макар и анонимен, ще иска разрешение от кмета да публикува някаква информация. Само си представям как влиза в кабинета на кмета, целува ръка и казва: „Може ли, г-н кмете, да разкажа в еди-кой си сайт за онази далаверка за онези пари?” Кмета се замисля мъдро и казва: „Глей си работата, парите са поделени вече, не ни трябва повече шум!”
Е, как няма да пеят химни за Кмета! Кой знае какъв ще дойде наесен, пък току-виж вземе да прави всичко прозрачно и открито и далаверките малко по малко вземат да секват... Много се съмнявам дали всичко това ни трябва и по-нататък.[/quote]

Ефиме, Ефиме, четеш мненията на другите, както дявола чете евангелието, ама ние всички ти прощаваме. Сега ще ти обясня и защо - някога владетелите си взимали шутове за да им говорят по начина, по който ти пишеш сега и за удоволствието да имат някой, който да играе ролята на "заден клапан за изпускане на парата" са заплащали много. Ти си поел благородно и "безплатно" на гърба си тази мисия. Браво!

iv4eto
Новак
Новак
Контакти:

Непрочетено мнениеот iv4eto » съб юни 30, 2007 16:00

dike, без ".....ама ние всички...." .Не се ангажирай с обобщаването.Никой не ти е разрешавал да изразяваш общо мнение.Редно е да пишеш .... според мен...и т.н Ти можеш да виждаш в себе си "владетел" а в ефим "шут", но аз мога да виждам точно обратното.

Потребителски аватар
badboy_Bg
ценител
Име: Симеон Джамбазов
Контакти:

Непрочетено мнениеот badboy_Bg » съб юни 30, 2007 16:10

Форумът не е и няма да бъде трибуна за "обсебване" и налагане "авторитети"(псевдоавторитети по-точно би било) на определени личности! А и едно е да се предизвикват дебати и друго е да обиждаш! Апелирам към модераторите за по-силен контрол в тази тема!
Love me,cause inside i'm slowly dyin,..Call me,don't you know that my heart is cryin..

MoranDI rulz;)

Върни се в “Новини”